Informacje i OgłoszeniaRegulamin forum - przeczytaj koniecznie!

Ważne informacje dotyczące forum
Awatar użytkownika
veron
Administrator
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:05
imie: Marcin
silnik: A20DTH
wersja: Enjoy
moc: 160 KM / 4000
Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Kontaktowanie:

Regulamin forum - przeczytaj koniecznie!

Postautor: veron » 18 sty 2017, 18:09

Rejestracja na forum jest darmowa oraz dobrowolna i jednoznacznie oznacza akceptację niniejszego regulaminu z dnia 18.01.2017

Art.1 Informacje ogólne:
1. Forum Astra J Club (zwane dalej Forum) jest częścią składową serwisu http://www.astra4.pl
2. . Każdy z użytkowników poprzez proces rejestracji wyraża zgodę na postanowienia regulaminu, oraz zobowiązuje się do jego przestrzegania.
3. Na stronie astra4.pl zarejestrować się może każdy, wskazane jest jednak, aby osoba ta była właścicielem, użytkownikiem lub co najmniej miłośnikiem samochodu marki Opel Astra J. Zapewnia to dostęp do szerszych informacji niedostępnych dla gości.
4. Dozwolone jest posiadanie tylko jednego konta. Zakładanie nowego, "czystego" konta przez użytkownika, który otrzymał już ostrzeżenie jest zabronione - ujawnienie takiego faktu wiąże się z trwałą blokadą na wszystkie konta danego użytkownika.
5. Podszywanie się pod inne osoby lub robienie zamieszania na forum będzie skutkowało banem bez uprzedzenia. Udostępnianie swojego konta na forum osobom trzecim skutkuje również banem.
6. Każdy użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem i zasadami w poszczególnych działach i przestrzegania ich, jeśli chce korzystać z astra4.pl.
7. Każdy z użytkowników może składać prośby/propozycje co do zmiany treści regulaminu, lecz tylko Administracja może wpłynąć na zmianę zapisu w regulaminie.
8. Forum Astra4 służy do prowadzenia dyskusji, wymianie opinii i poglądów oraz wzajemnej pomocy z zakresu danego działu tematycznego forum.

Art.2 Prawa i obowiązki użytkownika:
1. Użytkownik ma obowiązek:
- przestrzegania regulaminu i podporządkowywania się w ramach forum decyzjom Moderatorów i Administratorów.
- powiadamiać Moderatorów o nieprawidłowościach w przestrzeganiu regulaminu przez innych użytkowników.
- używać wyszukiwarki przed założeniem tematu co pomaga sprawdzić, czy interesujący go temat już nie widnieje na forum.
- zapoznać się z FAQ i regulaminem oraz przestrzegać go!
- zakładać wątki tylko i wyłącznie w działach do tego stworzonych.
- nie powielać takiego samego tematu w kilku miejscach naraz - takie działanie traktowane jest jako zaśmiecanie forum i będzie karane ostrzeżeniem.
- tytułować tematy zgodnie z regulaminem.
- unikać pisania kilku postów, jeden po drugim. Jeżeli koniecznie musisz dodać coś do swojej wypowiedzi, użyj opcji "Edytuj"
- szanować moderatorów i administratorów, nie zapominając oczywiście o szacunku do innych użytkowników.
2. Użytkownik ma prawo:
- zakładać nowe tematy
- odpowiadać na komentarze innych użytkowników
- edytować własne posty
- korzystać ze wszystkich elementów formatowania BBCode oraz używać dostępnych emotikonek
- wysyłać prywatne wiadomości
- korzystać z obrazka awatar
- korzystać z podpisu w profilu
3. Każdy użytkownik posiada własny profil i ma prawo wykorzystywać wszelkie jego funkcje oraz wprowadzać w nim zmiany. Jednakże zabronione jest zakładanie konta o loginie zawierającym w treści słowa powszechnie uznawane za obraźliwe lub wulgarne. Login nie może być także reklamą innego fora lub strony internetowej.
4. Osoby nie posiadające przynajmniej 15 postów na forum mają status "Nowo zarejestrowany użytkownik".
Osoby takie, ze względów bezpieczeństwa mają na forum ograniczone możliwości. W skład tego wchodzi:
- ograniczenie dostępu do niektórych działów na forum m.in. giełda, prezentacje samochodów, czat.
- brak możliwości używania avatarów.
- brak możliwości używania podpisów/sygnatur.
- brak możliwości przeglądania profili

Art.3 Prawa i obowiązki klubowicza/przyjaciela klubu.
1. Użytkownik może starać się o status klubowicza/przyjaciela klubu najwcześniej po upływie 3 miesięcy od daty rejestracji na forum astra4.pl.
2. W tym okresie użytkownik musi wykazać się aktywnością na forum (nie nabijanie postów): pomoc innym forumowiczom, własna (trafiona) inwencja na forum.
3. Brać czynny udział w życiu Klubu: udział w różnych spotkaniach (spontany, spoty, zloty)
4. Pomagać w promowaniu naszego Klubu, utożsamiać się z nim (promowanie nie polega na spamowaniu)
5. Administracja ma prawo do zasięgania informacji na temat użytkownika ubiegającego się o status klubowicza/przyjaciela klubu wśród pozostałych członków klubu. W przypadku otrzymania informacji negatywnych na temat użytkownika ubiegającego się o status klubowicza/przyjaciela klubu, administracja może podjąć decyzję o nie przyznaniu statusu.
6. Utrata statusu klubowicza/przyjaciela klubu następuje gdy:
- klubowicz/przyjaciel zostaje skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo w ruchu drogowym.
- klubowicz/przyjaciel podejmuje działania skierowane przeciwko klubowi, wpływające niekorzystnie na wizerunek klubu.
- klubowicz/przyjaciel sprzedaje na forum mienie nie będące jego własnością.
- klubowicz/przyjaciel nie uczestniczy w życiu klubu bez podania przyczyny przez okres dłuższy niż 3 miesiące.
- klubowicz/przyjaciel posiada nieuregulowane zobowiązania wobec innych użytkowników forum wynikające z zawartych transakcji.
- jeśli klubowicz przestanie być właścicielem/posiadaczem Astry, a nadal będzie wykazywał się aktywnością wobec klubu, zostanie zmieniony mu status na Przyjaciela Klubu.

Art.4 Pisanie postów i tematów na forum:
1. Przed dodaniem nowego postu lub tematu, zapoznaj się z regulaminem danego działu, jeżeli taki jest dostępny. W przypadku braku regulaminu działu, stosuj się do ogólnych zasad pisania opisanych w tym regulaminie.
2. Przed napisaniem nowego tematu upewnij się, że takowy już nie został założony. Skorzystaj z wyszukiwarki dostępnej na forum, aby wyszukać podobne tematy.
3. Jeżeli dany temat już istnieje a nie ma w nim odpowiedzi na nurtujące nas problemy, to należy zadać pytanie w istniejącym temacie.
4. Posty nie związane tematycznie z działem, w którym zostały umieszczone mogą być przenoszone, blokowane lub usuwane bez żadnego ostrzeżenia .
5. Na forum nikt nie będzie tolerował chamskich, obscenicznych, obraźliwych, bardzo wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, nazistowskich, antysemickich zachowań i wypowiedzi zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Forum może być wykorzystywane tylko zgodnie z obowiązującym prawem oraz netykietą. Użytkownicy łamiący ten zapis od razu zostaną ukarani ostrzeżeniem lub blokadą konta.
6. Na forum najbardziej cenimy mądre i przemyślane wypowiedzi. Przemyśl zatem najpierw co chcesz napisać, abyś dzięki swojej wypowiedzi traktowany był jako mądry i inteligentny człowiek.
7. Tytuł tematu powinien być zwięzły i konkretny - zwiększa to szansę na uzyskanie odpowiedzi. Ogólne tytuły w stylu "Mam problem...", "Pomocy!", itp. są błędne i będą usuwane. Temat wiadomości powinien nawiązywać do treści - ułatwi to innym poszukiwania odpowiedzi.
8. Dbaj o poprawną pisownie oraz unikaj pisania np. w tym "sTyLu".
9. Posty i tematy nie są miejscem na Twoją reklamę i każda próba reklamy umieszczona bez wiedzy Administracji będzie karana.
10. W podpisach, postach i tematach zabrania się używania czcionki czerwonej – kolor zarezerwowany dla osób funkcyjnych na forum.
11. Wszelkie obrazki wklejaj w postaci tagów - czyli wrzucaj na darmowe serwery oferujące hosting zdjęć np.:
- http://www.motoimage.pl

Art.5 Avatar:
1. Maksymalne wymiary oraz rozmiar grafiki jaka może zostać wykorzystana jako avatar jest ograniczona do 244.14 kB i 200x150 pikseli.
2. Grafika prezentująca Twój profil nie może łamać regulaminu forum, ani być wykorzystana jako reklama.


Art.6 Sygnatura - podpis profilu:
1. Maksymalne wymiary podpisu są ograniczone do750 znaków.
2. Podpis prezentujący Twój profil nie może łamać regulaminu forum, ani być wykorzystany jako reklama.


Art.7 Kary na forum:
1. Za złamanie regulaminu użytkownik może zostać ukarany ostrzeżeniem albo tymczasową lub trwałą blokadą (ban).
2. 3 Trzy ostrzeżenia powodują blokadę pisania postów na forum.
3. Zależnie od woli Administratora/Moderatora Globalnego/Moderatora Technicznego, blokada konta może być stała lub czasowa.
4. Osoby nie reagujące na upomnienia, ustawicznie naruszające regulamin forum, otrzymają ostrzeżenia a w dalszej konsekwencji może zostać im zablokowany dostęp do forum.


Art.8 Czego unikać, aby nie dostać ostrzeżenia lub bana:
1. Przestrzegaj ogólnego regulaminu forum oraz regulaminów działów, jeżeli takowe są dostępne.
2. Nie przeklinaj.
3. Nie obrażaj i nie atakuj personalnie swoich rozmówców.
4. Nie publikuj ogłoszeń ani reklam w jakiejkolwiek postaci, bez wcześniejszej zgody Administracji.
5. Nie spamuj - nie zamieszczaj takiego samego tematu w wielu miejscach.
6. Nie pisz WIELKIMI literami - w internecie oznacza to, że krzyczysz. Jeżeli chcesz wyróżnić jakieś słowo lub zdanie, możesz użyć podkreślenia lub pogrubienia.
7. Zabrania się edytowania, bądź usuwania przez użytkowników wpisów pozostawionych w ich postach przez moderatorów. Za złamanie tego punktu użytkownik otrzyma bezwarunkowo bana.


Art.9 Osoby funkcyjne na forum.
1. Za ład i porządek na forum odpowiedzialni są Administratorzy oraz Moderatorzy Techniczni . Moderatorzy nie odpowiadają za treść wiadomości wysłanych przez użytkowników forum.
2. Jeżeli masz kłopoty związane z forum i nie możesz znaleźć rozwiązania skontaktuj się z jednym z Moderatorów poprzez PW. Mają oni obowiązek pomóc Ci, w miarę swojej wiedzy i możliwości.
3. Moderatorzy Techniczni, Przedstawiciele Regionów mają prawo do przesuwania tematów do innego działu, a także ich dzielenia, blokowania i kasowania bez wcześniejszego informowania o tym fakcie.
4. Przedstawiciel Regionu powinien :
- wykazywać się znajomością regulaminu obowiązującego na forum astra4.pl
- godnie reprezentować swój region, przekazywać Administracji informacje dotyczące
regionu.
- wskazywać do nominacji na rekrutów/klubowiczów/przyjaciół osoby starające się o ten status.
- działać w imieniu wszystkich klubowiczów swojego regionu i dbać o dobre imię każdego
z nich.
- decydować w sprawach związanych z życiem regionu.
- pilnować porządku na forum regionalnym(poprzez moderowanie, zamykanie
nieaktualnych tematów itp.) oraz dbać o przestrzeganie regulaminu.
- w przypadku łamania regulaminu karać użytkowników ostrzeżeniami zgodnie z zasadami
działającymi na forum lub zgłosić sprawę do Moderatorów.


Art.10 Uwagi końcowe:
1. Ignoruj użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie. Twoje odpowiedzi na ich posty tylko ich zachęcą do dalszej działalności. Wystarczy, że zgłosisz ich działalność Administracji.
2. Uważaj z humorem i ironią! Mogą być niezrozumiałe dla innych albo obraźliwe.
3. Jeśli dyskusja przerodzi się w prywatną pogawędkę, kontynuuj ją poprzez PW.
4. Jeśli chcesz zwrócić komuś uwagę, zrób to kulturalnie, najlepiej poprzez PW. Staraj się doradzać innym, a nie wyśmiewać ich - każdy był kiedyś początkujący.


Art.11 Administracja oświadcza że:
1. Posty i tematy zawarte na forum prezentowane są wyłącznie w celach informacyjnych. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści postów zamieszczanych przez użytkowników oraz wykorzystanie ich niezgodnie z przeznaczeniem.
2. Administracja Klubu ma decydujący głos w kwestii dotyczącej działalności forum.
3. Wszelkie akcje związane ze zbiórkami pieniędzy (akcje charytatywne, pomoc w związku z wypadkiem itp.) przed umieszczeniem na forum wymagają zgody Administracji astra4.pl.
4. Jazda samochodem po alkoholu skutkuje:
- zakazem udziału w jakichkolwiek spotkaniach klubowych.
- zdegradowaniem użytkownika, włącznie z trwałą blokadą konta.
5. Astra4.pl zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu, o których każdy użytkownik zostanie o tym poinformowany.
6. Wszelkie formy samowolnej reklamy są zakazane. Wszelka reklama w postach, PW, czacie jest surowo zakazana i będzie karana tymczasowym banem. Jeśli jesteś zainteresowany/a reklamą, należy skierować prośbę do Administracji forum poprzez PW w celu uzyskania zgody.
7. Wykorzystanie logo klubu np. do celów reklamowych, czy też w jakikolwiek sposób promujących klub i jego użytkowników bez zgody Administracji jest zabroniony.


Art.12 Dane osobowe.
1. W momencie rejestracji Użytkownik wyraża zgodę na umieszczenie i przetwarzanie jego danych osobowych przez Administrację (osoby funkcyjne).
2. Administratorem danych osobowych jest Administracja, która dokonuje przetwarzania danych osobowych Użytkowników zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t. jedn. Dz.U. z 2002 r., nr 101, poz. 926 ze zm.) oraz ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. nr 144, poz. 1204 ze zm.).
3. Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Administrację wszelkich przekazanych i przechowywanych na Forum danych. Zgoda powyższa obejmuje również zezwolenie udzielone Administracji na wykorzystywanie powyższych danych w celach administracyjnych, statystycznych i marketingowych, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. z poz. zm.(Dz. U. nr 133 poz. 883).
4. Użytkownik ma prawo wglądu do przetwarzanych danych w każdym czasie oraz do ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia.
5. Użytkownik ma obowiązek aktualizować dane podane w formularzu rejestracyjnym niezwłocznie po każdej zmianie tych danych.
6. W przypadku powzięcia przez Administrację wątpliwości, co do zgodności z prawdą bądź aktualności podanych przez Użytkownika w formularzu rejestracyjnym danych, uzyskuje on prawo do podjęcia następujących czynności:
a. wezwania Użytkownika do niezwłocznego usunięcia nieprawdziwych danych bądź aktualizacji danych;
b. natychmiastowego zablokowania Konta Użytkownika do czasu wyjaśnienia sprawy;
c. usunięcia Konta Użytkownika w przypadku braku reakcji Użytkownika.
7. Użytkownik, umieszczając w profilu Konta Użytkownika dane, wizerunek lub
inne treści, wyraża zgodę na wgląd w te informacje przez innych Użytkowników Forum, a w przypadku umieszczenia treści, mających charakter utworu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t. jedn. Dz. U. z 2006 r., nr 90, poz. 631 ze zm.), Użytkownik zrzeka się wszelkich roszczeń w stosunku do Administracji w przypadku jego nieodpłatnego wykorzystania i kopiowania w celach
związanych z działalnością Forum, jak również ich usunięcia.


Przypominamy, że obowiązuje całkowity zakaz reklamowania wszelkich serwisów w celu pozyskania użytkowników. Jest to karane blokadą konta bez wcześniejszego ostrzeżeniReklama wspiera funkcjonowanie naszego forum, więc (...) kliknij

Wróć do „Informacje i Ogłoszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość